KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 14741024
nr 1474 1024
Sven X-et Erixson
(1899-1970), Sverige
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. "Laxnätet". Signerad. Proveniens: utlånad till Moderna Museet 1969-1970. Gouache, 31x40cm, yttermått inklusive ram: 45x53cm
Utrop:
5.000 kr
Såld:
5.200 kr
måndag 13 juni 2022
kl 19:51:18
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
4.600 kr
4.800 kr (Budbetjänt)
5.000 kr
Sven X-et Erixson
Läs mer om Sven X-et Erixson
Gouache